CK Akdeniz

CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten 10 bin geri dönüşümlü bez çanta

Plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zararla ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen CK Enerji Akdeniz Elektrik, Müşteri Hizmet Merkezleri’nden hizmet alan müşterilerine bez çanta hediye ediyor. ‘Doğa Dostu Enerji’ şirketi CK Enerji Akdeniz Elektrik;

Antalya, Burdur ve Isparta’da 10 bin bez çanta dağıtarak plastik poşet kullanımının azalmasına destek olmayı hedefliyor.


Türkiye genelinde plastik poşet kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalara CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten destek geldi. Doğa dostu uygulamaları ile öne çıkan CK Enerji Akdeniz Elektrik, Müşteri Hizmet Merkezleri’nden hizmet alan müşterilerine, geri dönüşümlü bez çantalar hediye ediyor. Şirket ilk etapta müşterilerine yaklaşık 10 bin adet bez çanta dağıtmayı hedefliyor.

HEDEF FARKINDALIK YARATMAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla doğaya zarar veren plastik alışveriş poşetleri ücretli hale geldi. Bu adımla birlikte tüketiciler plastik poşetten, çok kullanımlı bez çantalara yönelirken CK Enerji Akdeniz Elektrik de müşterilerinde farkındalık yaratmak adına bir kampanya başlattı. Antalya, Burdur ve Isparta’da sayısı 45’i bulan Müşteri Hizmet Merkezi ile hizmet veren CK Enerji Akdeniz Elektrik, bu merkezlerde işlem yapan müşterilerine bez çanta hediye ederek plastik poşet kullanımının azaltılmasına katkı sağlıyor.

‘DOĞA DOSTU ENERJİ’

CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, plastik alışveriş poşetlerinin çöpe dönüşürken geri dönüşüm oranlarının oldukça düşük olduğuna dikkat çekerek “Her zaman söylediğimiz gibi biz kendimizi sadece elektrik satan bir şirket olarak konumlandırmıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımızı ‘Doğa Dostu Enerji’ teması altında topluyoruz. Enerji okuryazarlığı ile enerji tasarrufunu desteklerken, hatıra ormanı projemiz ile bölgemizi ağaçlandırıyoruz. e-Arşiv Fatura ile kağıt kullanımını azaltan şirketimiz, ‘Enerjimiz Dostlarımız İçin’ projesiyle sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor. Bu yönde attığımız son adımlardan biri de Müşteri Hizmet Merkezlerimizden hizmet alanlara bez çanta hediye etmek. Yaklaşık 2 haftada 3 binin üzerinde bez çanta dağıttık. Amacımız bu sayıyı ilk etapta 10 bine ulaştırmak. Müşterilerimizden aldığımız olumlu tepkiler, halkımızda doğaya zarar vermeyen ürünlerin kullanımına yönelik bilincin gün geçtikçe arttığını gösteriyor” diye konuştu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuatlara uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylı bilgi için tıklayınız.
x